تلویزیون های LG OLED شگفتی آفریدند! (مراسم TV Shootout 2017)

[ad_1]

مراسم TV Shootout 2017 امسال نیز برپا شد. TV Shootout مراسمی است که تارج پادشاهی (King of TV) را به برترین تلویزیون ها از نظر برخی پارامترهای تصویری اهدا می کند. این مراسم به وسیله کالیبراسیون تلویزیون ها ادامه پیدا کرده و کیفیت نهایی آنها بر اساس همین پارامترها شکل می گیرد. برای چند سال متوالی، این تلویزیون های LG OLED هستند که به عنوان رتبه نخست در این لیست جای می گیرند. با وجود آنکه انتقاد هایی به این مراسم و انتخاب های آن صورت می گیرد، اما TV Shootout همچنان رویه سابق خود را ادامه می دهد. شش تلویزیون در این مراسم انتخاب و کالیبره شده اند؛ TV Shootout امسال نیز در نیویورک برپا گشته و شایان ذکر است که مواردی از جمله سیستم عامل و امکانات جانبی مد نظر داوران نخواهد بود. تلویزیون های پرچمدار سامسونگ، سونی، ویسیسو و وستینگهاوس برنده این دوره از انتخاب برترین تلویزیون های 2017 بودند.

تلویزیون LG 65” E7 OLED رتبه نخست این رقابت ها را کسب نمود. این برای چهارمین سال متوالی است که LG این نشان را به سینه می زند. LG 65” E7 OLED با قیمت 4800 دلار به فروش می رسد و یک تلویزیون گران قیمت به حساب می آید. در رتبه دوم، Sony 65” A1 OLED با قیمت 5000 دلار قرار دارد. سونی پس از سالها دوری از تلویزیون های OLED، در سال 2017 با تلویزیون های مدرن A1 OLED وارد این بازی شد. این تلویزیون از طراحی ظاهری و تصویری منحصر به فرد بهره می برد. رتبه سوم نیز به تلویزیون Sony 65” Z9D LCD تعلق گرفت. این تلویزیون نیز از فناوری LCD بهره می برد. و اما نکته جالب توجه، قرار گیری تلویزیون Samsung 65” Q9 LCD در رتبه چهارم است. این در حالی است که تلویزیون های SUDH شرکت سامسونگ در این لیست جایی ندارند! تلویزیون های SUHD با اتکاء بر فناوری QD از کیفیت رنگ و کنتراست بسیار بالایی برخوردار بوده و عمق رنگ مشکی در این مدل ها بسیار بالا است. Samsung 65” Q9 LCD با قیمت 4000 دلار به فروش می رسد و این محصول بر اساس فناوری جدید سامسونگ به نام QLED تولید شده است.

سامسونگ برای اولین بار در جریان نمایشگاه CES 2017 زمزمه های یک فناوری جدید با نام QLED را آغاز کرده و Q9 از پرچمداران این فناوری است. رتبه پنجم به تلویزیون Vizio 65” P series LCD تعلق گرفت؛ این تلویزیون با قیمت 1700 دلار عرضه می گردد و در نهایت آخرین تلویزیون در رتبه ششم نیز Westinghouse 65” Fire TV LCD است. در TV Shootout 2017 فاکتورهای انتخاب در 3 دسته بندی Studio Lighting/Home Theater, HDR و Streaming Performance قرار گرفت؛ هر تلویزیون براساس معیارهایی از قبیل نسبت کنتراست قابل دید، اشباع و حجم رنگ، سنجش رنگ و سیستم حرکتی مورد بررسی قرار گرفت. تلویزیون LG 65” E7 OLED در هر 3 گروه موفق به کسب امتیازهای بالا شده و رتبه نخست را کسب نمود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *